Korduma kippuvad küsimused

Kas tai massaaž on valus?
Ei ole. Minu Tai õpetajate sõnul: ei tohi mitte mingil juhul olla! Massööri ülesanne on viia pinges ja madala valulävega inimene õigeid võtteid kasutades seisundisse, mis võimaldab sooritada enamikku harjutustest valuvabalt. Protseduur peaks olema lõõgastav ja nauditav. Tulemus sünnib koostöös.

Kui sageli peab massaažis käima?
Massaažis võiks käia vähemalt 6-8 korda, et tekkinud muutustel oleks võimalus kehas ka kinnistuda. Igaks massaažiks valin ma võtted ja kestvuse hetkeolukorrast lähtuvalt. Seda muidugi inimese enda soove ja võimalusi silmas pidades.

Kuidas saab olla vastunäidustusi nii vähe?
Tai massaaž käsitleb inimest kui tervikut. Et kogu keha protseduuri eesmärk on kõrvaldada tõkked eluenergia liikumise teel ja taastada inimese eluenergia tasakaal ning anda seeläbi organismile jõudu end taas ise tervendama hakata, pole tegevus sarnaselt teiste samalaadsete loodusteraapiatega ohtlik ega tüsistusi tekitav.
Küll aga peab massöör olema kursis inimese tervise hetkeseisuga ning valima võtted ja tehnikad ikka vaid konkreetse inimese heaolu silmas pidades.

Miks pärast massaaži edukalt taandunud kaebused paari päeva/nädala pärast tagasi tulid?
Inimest saab aidata vaid tema ise. Massöörid, terapeudid, arstid või psühholoogid saavad vaid teeotsale juhatada. Hea enesetunde hoidmine on inimese enda kätes. Et see kergemini õnnestuks, annab massöör juhiseid ja soovitusi.

Massaaž. Miks riietes?
Tai massaaži tehakse tõesti läbi riiete. Seda austusest Tai iidsete tavade vastu. Soovitatavalt võiks riided olla naturaalsest materjalist ja mugava lõikega. Kuna massaaž on väga mitmekülgne, on seda mugav ja turvaline sooritada põrandal avaral matil.