JOOGA + MASSAAŽ = tai joogamassaž? Mis on neil ühist?

Tai massaaž ja jooga pole identsed, küll aga iseloomustab neid filosoofiline lähedus ning eesmärkide sarnasus: soov aidata inimest tasakaalu ja harmooniani. Tai massaaži iseloomustamiseks sobib suurepäraselt ka jooga tutvustuses öeldu - "…asanad, hingamistehnika, keskendumisharjutused, mediteerimisviisid jt võtted on abiks neile, kes soovivad eetiliselt täiustuda, saavutada hingerahu ja tasakaalu, elada täisväärset elu, liikuda vaimse kirgastumise suunas."

Võiks öelda, et massaaž ongi suures osas jooga, sest enamikel protseduuri käigus sooritatavatel võimlemisharjutustel on olemas otsene või kaudne vaste joogaasendi ehk asana näol.
Joogaharjutuse üks siht on taastada keha nõtkust ja arendada lülisambapaindlikkust. See läbi paraneb rüht ja liigutused muutuvad vabamaks ja nõtkemaks.

Massaaži jõudes on mingi jääkväsimus pingelisest päevast ikka sees. Nüüd aitab venitus lihast taastada. Venitus on mitmete idamaiste võimlemisstiilide lahutamatu osa. Juba üsna pikka aega on see kasutusel ka Lääne ennetavas- ja taastusravis, samuti spordimeditsiinis. Näiteks on venitusharjutused kasulikud lihaste- ja liigeste vigastuste ravis, ravivõimlemises, ema ja imiku võimlemises, aga ka raseduse ajal.

Tai massaažis lisandub lihasvenitusele ka energialiinide venitus. Neid on võimalik venitada aga ainult lõdvestuse ja toetava hingamise kaudu. Kliendi osa on lõdvestuda võimalikult sügavalt, et keha saaks teha suure amplituudiga liigutusi. Venituste ajal üritatakse kõiki liigeseid venitada nende loomuliku liikumisulatuse piires. Kõik asendid on loomulikud ja mugavad. Venitusele ühes suunas järgneb sarnase eesmärgiga harjutus vastassuunas, hoides keha tasakaalus.